ميزان كردن پنیر پارمزان گوجه فرنگی چغاله بادام

ميزان كردن: پنیر پارمزان گوجه فرنگی چغاله بادام گوجه فرنگی مخلوط کن همراه فرنگی حرارت

گت بلاگز اخبار بین الملل معادله کره شمالی جهت ترامپ بسیار دشوارتر از برجام است / نیویورک تایمز

روزنامه برجسته آمریکایی در گزارشی با اشاره به گسترده بودن تاسیسات کره شمالی و نیاز به ۳۰۰ بازرس یین المللی جهت بازرسی از این سایت‌ها نوشت: بازرسی از برنامه هسته

معادله کره شمالی جهت ترامپ بسیار دشوارتر از برجام است / نیویورک تایمز

نیویورک تایمز: معادله کره شمالی جهت ترامپ بسیار دشوارتر از برجام است

عبارات مهم : ایران

روزنامه برجسته آمریکایی در گزارشی با اشاره به گسترده بودن تاسیسات کره شمالی و نیاز به ۳۰۰ بازرس یین المللی جهت بازرسی از این سایت ها نوشت: بازرسی از برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران در مقایسه با کره شمالی بسیار راحت تر است.

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: در حالی که ترامپ به دنبال ورود به مذاکرات هسته ای با کره شمالی هست، او با رژیمی روبرو می شود که جهت چند دهه زوایای مهم برنامه هسته ای خود را از نظارت های بین المللی مخفی نگه داشته و اجازه ورود بازرسان به این کشور را نداده است.

معادله کره شمالی جهت ترامپ بسیار دشوارتر از برجام است / نیویورک تایمز

در نتیجه نخستین گام منطقی که کره شمالی باید در جهت دستیابی به یک توافق بردارد اعلام نشانه برنامه هسته ای خود است که البته هیچکس آن را باور نخواهد کرد. این توافق باید با آنچه کارشناسان آن را گسترده ترین رژیم نظارتی و بازرسی شرکت ملل می دانند، دنبال شود تا ده ها سایت و تاسیسات مخفی کره شمالی مورد بازبینی و بازرسی قرار گیرد.

این سیر نظارتی به بیش از ۳۰۰ بازرس از آژانس بین المللی انرژی اتمی که هم اکنون کار نظارت بر برنامه و تاسیسات هسته ای ۲۰۰ کشور را برعهده دارد، نیاز دارد.

روزنامه برجسته آمریکایی در گزارشی با اشاره به گسترده بودن تاسیسات کره شمالی و نیاز به ۳۰۰ بازرس یین المللی جهت بازرسی از این سایت‌ها نوشت: بازرسی از برنامه هسته

برای دونالد ترامپ که مدعی است ادعاهای غلط کشور عزیزمان ایران در مورد برنامه هسته ای خود مشروعیت توافق هسته ای برجام را تضعیف کرده هست، متقاعد ساختن کره شمالی به انجام بازرسی های دقیق و انتشار اطلاعات جامع در مورد برنامه هسته ای خود بسیار حیاتی است.

بنابر ادعای این گزارش، در حالی که شکی نیست کشور عزیزمان ایران بعضی از تحقیقات مربوط به چاشنی های انفجار هسته ای خود را در گذشته مخفی نگه داشته هست، کره شمالی در مقیاس بسیار گسترده تری این برنامه را مخفی نگه داشته و توانسته زرادخانه ای با ۲۰ تا ۶۰ کلاهک هسته ای در اختیار داشته باشد که این میزان در مقایسه با کشور عزیزمان ایران بسیار ناچیز هست. در واقع بازرسی هایی که از کشور عزیزمان ایران انجام می شود بنابر اعلام آژانس بین المللی انرژی اتمی طی دو سال گذشته بدون هیچ مشکلی ادامه یافته هست. اگرچه برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران بسیار محدودتر از کره شمالی و در نتیجه بازرسی از آن امری راحت تر خواهد بود.

هفته گذشته ارنست مونیز، وزیر انرژی دولت باراک اوباما که در جریان مذاکرات هسته ای از مذاکرات کنندگان مهم بود، گفت: بازرسی از برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران در مقایسه با کره شمالی بسیار راحت تر هست. این عنوان ارتباطی به اعتماد ندارد بلکه برپایه راستی آزمایی هست. موفقیت در بازرسی ها از برنامه هسته ای کره شمالی تاحد زیادی بستگی به همکاری کامل کیم جونگ اون رهبر این کشور دارد که یک امپراطوری هسته ای گسترده را از پدر و پدربزرگ خود به ارث برده هست. مثل کشور عزیزمان ایران کره شمالی باید هرگونه توافق هسته ای را با اعلام فهرست کاملی از تمام سایت ها، مکان ها و تسلیحات هسته ای خود شروع کند.

معادله کره شمالی جهت ترامپ بسیار دشوارتر از برجام است / نیویورک تایمز

نکته مهم آن است که پیچیدگی اطمینان از راستی آزمایی ها بستگی به این دارد که ترامپ تا چه حد خواستار خلع تسلیحات هسته ای کره شمالی است و اینکه این عنوان تا چه حد با نظر کیم جونگ اون هماهنگ باشد. همه توافق نظر دارند که چنین برنامه ای جهت خلع تسلیحات هسته ای باید کره شمالی را وارد به تسلیم تسلیحات هسته ای خود کند.

اما شرکت های اطلاعاتی آمریکا اختلاف نظرات شدیدی درمورد اندازه زرادخانه هسته ای کره شمالی دارند. شرکت سیا اعتقاد است کره شمالی دارای ۲۰ کلاهک هسته ای است در حالی که آژانس اطلاعاتی دفاعی آمریکا این رقم را ۶۰ کلاهک اعلام کرده هست. این به آن معنی است که بازرسان بین المللی هرگز با اطمینان نمی توانند اعلام کنند که همه تسلیحات کره شمالی خلع شده است است.

روزنامه برجسته آمریکایی در گزارشی با اشاره به گسترده بودن تاسیسات کره شمالی و نیاز به ۳۰۰ بازرس یین المللی جهت بازرسی از این سایت‌ها نوشت: بازرسی از برنامه هسته

تاکنون دولت ترامپ اعلام نکرده است که آیا کره شمالی قصد خلع همه یا اغلب تاسیسات تولید سوخت هسته ای خود را که بسیار گسترده تر از تاسیسات کشور عزیزمان ایران هست، دارد یا خیر. همچنین نیز مشخص نیست که کره شمالی خواستار تسلیم موشک های خود باشد. کره شمالی همچنین به گفته کارشناسان دارای مقادیر زیادی از تسلیحات شیمیایی و گاز اعصاب است که از این نوع سلاح جهت ترور برادر دیگر کیم جونگ اون نیز استفاده شده است است.

در این میان ولی تاسیسات هسته ای فرسوده در کره شمالی مهمترین ترساندن محسوب می شود. بازرسان آژانس جهت تشخیص و یا کنترل تسلیحات هسته ای آموزش ندیده اند بلکه تنها می توانند رد یا اثر امواج پلوتونیوم یا اورانیوم را در تاسیسات یا سایت های تولید سوخت هسته ای کشف کنند.

معادله کره شمالی جهت ترامپ بسیار دشوارتر از برجام است / نیویورک تایمز

خلع کلاهک های هسته ای پیونگ یانگ نیاز به متخصصان نظامی از کشورهای هسته ای غربی نیز دارد که جهت کنترل و جابجایی این تسلیحات، آموزش های تخصصی مورد نیاز را دیده اند. همچنین می توان در این باره توافق هایی با چین و روسیه نیز به امضا رساند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی هم اکنون کار نظارت بر ۱۸۰ کشور را به طور فعال از طریق ۳۰۰ بازرس که ۸۰ نفر آنها مربوط به عملیات بازرسی کشور عزیزمان ایران هستند، است.

کارشناسان غربی معتقدند که تعداد سایت های هسته ای کره شمالی با احتساب سایت اتمی مهم آنها (یونگ بیون) و چندین آزمایشگاه و تاسیسات دیگر از ۴۰ تا ۱۰۰ مکان هست. این در حالی است که کشور عزیزمان ایران علی رغم این ارقام تنها دارای حدود ۱۰ سایت هسته ای است که هر یک از آنها جهت ساخت سلاح هسته ای استفاده نکرده است.

به گفته یک کارشناس خلع سلاح هسته ای نشانه خلع سلاح در کره شمالی بسیار پیچیده تر از آن است که دولت ترامپ مدعی آن است چراکه تاسیسات هسته ای این کشور بسیار پیچیده بوده و در بعضی از موارد مخفی هست. جهت مثال یک مورد از صنایع اتمی کره شمالی دارای ۴۰۰ ساختمان است که حتی از بسیاری از آزمایشگاه های هسته ای نظامی آمریکا نیز گسترده تر است.

واژه های کلیدی: ایران | برنامه | کره شمالی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | تاسیسات هسته ای | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz