ميزان كردن پنیر پارمزان گوجه فرنگی چغاله بادام

ميزان كردن: پنیر پارمزان گوجه فرنگی چغاله بادام گوجه فرنگی مخلوط کن همراه فرنگی حرارت

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری به حریم شخصی فخیم‌زاده در بیمارستان احترام نگذاشتند

یک هفته بعد از تصادف مهدی فخیم زاده هنوز دست بردار نیستند. این بار کادر درمانی فیلمی از فخیم زاده در شبکه های مجازی منتشر کرده اند که به اعتقاد یک جامعه شناس تج

به حریم شخصی فخیم‌زاده در بیمارستان احترام نگذاشتند

به حریم شخصی فخیم زاده در بیمارستان احترام نگذاشتند

عبارات مهم : تصویر

یک هفته بعد از تصادف مهدی فخیم زاده هنوز دست بردار نیستند. این بار کادر درمانی فیلمی از فخیم زاده در شبکه های مجازی منتشر کرده اند که به اعتقاد یک جامعه شناس تجاوز به حریم شخصی محسوب می شود. مهدی فخیم زاده آن آدم سرحال و پر ابهت سینما وتلویزیون حالا در ویدیویی که از سوی بیمارستان منتشر شده، رنجور و رنگ پریده هست. از او می پرسند از خدمات اورژانس و بیمارستان راضی است و فخیم زاده با بی حالی جواب می دهد که همه چیز خوب است: «فکر می کنم که حالم خوب و سرجایش است من به زودی مرخص می شوم.»

آنها انگار می خواهند از مهدی فخیم زاده رضایت بگیرند که بیمارستان هیچ کم و کسری نداشته است و بعد فیلم را روانه شبکه های مجازی می کنند. صورت فخیم زاده ولی شباهتی به نمکیِ مسافران مهتاب نداشت و دیگر از آن کارگردان جدی تلویزیون و سینما خبری نبود. بازدیدکنندگان اول باور نکردند و نوشتند: «این اون نیست. بعد آیا شکل فخیم زاده نیست. مطمئنی این اونه ؟ نه این او نیست.»

این کامنت ها چندین بار زیر پست اینستاگرام آمده است و البته خیلی ها هم با دلسوزی آرزو کردند که هر چه سریعتر حالش خوب شود. حالا نیره توکلی، جامعه شناسی است که نسبت به این ماجرا نقد دارد و به «شهروند» می گوید:«این حرکت نخستین بار در فیلم شاملو اتفاق افتاد، در فیلمی که از این شاعر بزرگ و نامدار ساختند، او را رنجور و از پا افتاده نشان دادند. آنها به دوران پیری او رفته بودند ولی نشان دادن آن تصویر رنجور، تصویری نبود که از شاملو داشتیم و اصلا او دیگر آن شاملو نبود.» او اعتقاد است که درست نیست که فیلمساز، کارگردان یا هر کس دیگری از بیمار فیلم بگیرد و آن را منتشر کند چه به انگیزه هنری یا به عنوان نمونه تبلیغاتی.

«درست نیست آدم را در شرایطی به مردم نشان بدهند که در حالت عادی آن طور نیست، به خصوص اگر او، شخصیت آشنا شده است ای باشد چون ممکن است بیمار در آن لحظه در حال خود نباشد یا تحت تاثیر قرار گرفته باشد چه بسا اگر در حال خود باشد اجازه چنین کاری را ندهد.» نیره توکلی به تاثیرات این اتفاق اشاره می کند:«به هر حال تصویر همیشگی شخصیت بین مردم شکسته می شود بنابراین اگر شکل سوء استفاده داشته باشد قابل شکایت هم هست. اگر شخصی در موقعیت اینچنینی بر خلاف میلش با کار موافقت کرده باشد و بعد مشخص شود که در حال عادی نبوده به حریم شخصی او تجاوز شده است است.»

او راجع به علت وقوع اتفاقاتی از این دست در جامعه توضیح می دهد:«در جامعه ای که حقوق شهروندی جدی گرفته نمی شود، هنگامی که که به عنوان بیمار وارد بیمارستان می شوی هم به حریم شخصی و حقوق شهروندی ات اهمیت نمی دهند. ولی اینکه چنین اتفاقی در بیمارستان می افتد دلایل دیگری هم دارد، این که هر لحظه بین جامعه پزشکی و مردم دیواری وجود دارد و همچنان انگار جامعه پزشکی را تافته جدا بافته می دانند، بنابراین در برخورد با مردم عادی، به خود اجازه می دهند که راجع به بیمار تصمیم بگیرند.»

این نخستین بار نیست که چنین اتفاقی افتاده هست، بعد از فوت مرتضی پاشایی هم تصویر تکان دهنده ای از آخرین لحظه های حیاتش منتشر شد که انتقادات زیادی را رقم زد ولی در کشورهای خارجی تا به حال یک نمونه هم از این دست دیده نشده است و بارزترین نمونه آن مایکل جکسون، سلبریتی معروف آمریکایی بود که ٨ سال قبل به طور ناگهانی دچار ایست قلبی شد، ولی هیچ تصویری از او در حالت غیرعادی منتشر نشد.

روزنامه شهروند

به حریم شخصی فخیم‌زاده در بیمارستان احترام نگذاشتند

واژه های کلیدی: تصویر | تصویری | بیمارستان | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz