ميزان كردن پنیر پارمزان گوجه فرنگی چغاله بادام

ميزان كردن: پنیر پارمزان گوجه فرنگی چغاله بادام گوجه فرنگی مخلوط کن همراه فرنگی حرارت

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری کسی «پاپ» فرانسیس بیکن را نخرید

به گزارش ایسنا، نقاشی «مطالعه پاپ قرمز» که «فرانسیس بیکن» در سال ۱۹۷۱ کشیده، ۴۵ سال از دید همه پنهان بوده و آینده نگری می شد ۶۰ میلیون پوند در «کریستی» لندن ب

کسی «پاپ» فرانسیس بیکن را نخرید

کسی «پاپ» فرانسیس بیکن را نخرید

عبارات مهم : نقاشی

حراجی «کریستی» موفق به فروش نقاشی گران قیمت «فرانسیس بیکن» نشد.

به گزارش ایسنا، نقاشی «مطالعه پاپ قرمز» که «فرانسیس بیکن» در سال ۱۹۷۱ کشیده، ۴۵ سال از دید همه پنهان بوده و آینده نگری می شد ۶۰ میلیون پوند در «کریستی» لندن به فروش برسد، بدون خریدار باقی ماند.

عرضه این تابلو که بسیاری منتظر فروش آن بودند، از ۵۰ میلیون پوند شروع شد و تا ۵۸ میلیون هم رسید ولی آخر کسی حاضر به خرید آن نشد. بعد از این اتفاق سالن حراجی «کریستی» را همهمه حضار پر کرد. این اتفاق در حالی افتاد که کارشناسان «کریستی» لندن این نقاشی را یک شاهکار خوانده بودند که توجه جهانیان را به خود جلب کرده است.

در همین حراجی، تابلوی کوچک تری از «بیکن» با عنوان «سر با دست های بالا» به قیمت ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار پوند خریداری شد.

در «مطالعه پاپ قرمز»، پاپ با بدنی خمیده و بینی ای قرمز به تصویر کشیده شده است و روی دست هایش لکه هایی قهوه ای دیده می شود. این نقاشی نسخه دوم از مجموعه «مطالعه پاپ قرمز» است که «بیکن» در سال ۱۹۶۲ میلادی کشید.

این اثر نخستین بار در سال ۱۹۷۱ در پاریس به نمایش درآمد و یک سال بعد در دوسلدورف آلمان. از آن پس، نزد مجموعه داری شخصی نگهداری می شد که تاکنون آن را نه جایی نمایش داده و نه به حراج گذاشته بود.

ارزش تابلوی «پاپ قرمز» ۶۰ میلیون پوند، اندکی کمتر از نقاشی رکورددار «سه اتود از لوسین فروید» تخمین زده شده است بود که ۸۹ میلیون و ۳۰۰ هزار پوند قیمت دارد. مدیر و کارشناسان حراجی «کریستی» جهت فروش این اثر هنری، هیجان زده و گفته بودند این تابلو نشان می دهد «بیکن»، «کاراواجوی قرن بیستم» است.

با این حال، آینده نگری آن ها درست از آب درنیامد و این نقاشی به فروش نرسید.

«فرانسیس بیکن» هنرمند اهل ایرلند در سال ۱۹۹۲ در سن ۸۲ سالگی در مادرید اسپانیا درگذشت و آثار سورئال او نزد بسیاری از کلکسیونرها، محبوبیت خاص ای دارد.

مرگ «بیکن» در دهه ۹۰ میلادی بر شهرت او افزود و موجب شد، نقاشی «سه اتود از لوسین فروید» که او در سال ۱۹۶۹ آن را خلق کرده بود، بعد از مرگش به قیمت بیش از ۱۴۲ میلیون دلار به فروش برسد و رکورد فروش آثار هنری آن وقت را جابه جا کند.

«فرانسیس بیکن» یکی از نقاش های نامی اکسپرسیونیست قرن بیستم هست. این هنرمند ایرلندی زیاد شهرت خود را مدیون از شکل افتادگی های خشنی است که در بدن و صورت شخصیت های نقاشی هایش ایجاد می کرد.

«بیکن» را نقاش بحران انسان مدرن بعد از جنگ جهانی دوم نامیده اند. او در کنار صورت هایی مانند «پابلو پیکاسو» و «اندی وارهول» یکی از ۱۰ هنرمند پیشگام هنر مدرن محسوب می شود.

کسی «پاپ» فرانسیس بیکن را نخرید

واژه های کلیدی: نقاشی | میلیون | مطالعه | هنرمند | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz