ميزان كردن پنیر پارمزان گوجه فرنگی چغاله بادام

ميزان كردن: پنیر پارمزان گوجه فرنگی چغاله بادام گوجه فرنگی مخلوط کن همراه فرنگی حرارت

گت بلاگز اخبار پزشکی نیکوتین چند روز در بدن می‌ماند؟

چقدر طول می‌کشد تا بدن نیکوتین را از بین بردن کند و آیا ممکن است سریع‌تر بتوان آن را از بدن دفع کرد؟ 

نیکوتین چند روز در بدن می‌ماند؟

نیکوتین چند روز در بدن می ماند؟

عبارات مهم : ادرار

چقدر طول می کشد تا بدن نیکوتین را از بین بردن کند و آیا ممکن است سریع تر بتوان آن را از بدن دفع کرد؟

به گزارش خبرآنلاین، نیکوتین، ماده اعتیادآور در تنباکو، سیگار و سیگار الکترونیکی است و بدن فرد سیگاری تا 90 درصد نیکوتین را جذب می کند.

پس از استفاده از انواع تنباکو، ماده نیکوتین بعد از کشیدن سیگار در بدن می ماند.آزمایش های پزشکی قادر به تشخیص نیکوتین در ادرار، خون، بزاق، مو و ناخن است.

نیکوتین چند روز در بدن می‌ماند؟

به گفته محققان دو ساعت بعد از مصرف نیکوتین، بدن نیمی از آن را از بین بردن می کند. این بدان معنا است که نیمه عمر نیکوتین دو ساعت هست. درواقع اثرات فوری نیکوتین به سرعت برطرف می شود و سیگاری ها بلافاصله احساس نیاز دوباره می کنند.

نیکوتین بعد از ورود به بدن به 20 ماده متفاوت ازجمله cotinine، anabasine و nornicotine تقسیم می شود.درنهایت این مواد از طریق ادرار دفع می شود.

چقدر طول می‌کشد تا بدن نیکوتین را از بین بردن کند و آیا ممکن است سریع‌تر بتوان آن را از بدن دفع کرد؟ 

به عقیده اعضای انجمن شیمی بالینی آمریکا 2 هفته طول می کشد تا خون فرد سیگاری به حالت قبل از سیگار کشیدن برگردد و در ادرار این عنوان تا چند هفته طول می کشد. به گفته محققان این دوام در مو زیاد نیز هست. البته فردی که دائم می کشد، اوضاعش به مراتب با بقیه تفاوت دارد.

نکات قابل توجه دیگر اینکه مثلاً نیکوتین در افراد بالای 65 سال زیاد از سایر گروه های سنی می ماند. در زنان نیکوتین سریعتر دفع می شود، و اگر قرص کنترل بارداری مصرف کنند، سریعتر نیز دفع می شود.

اگر به مدت 10 روز نیکوتین مصرف نکنیم، آزمایش خون متفاوت خواهد شد. خوردن فراوان آب، شستشوی کلیه و کبد، ورزش و عرق کردن و خوردن آنتی اکسیدان می تواند سریع تر نیکوتین را از بدن خارج کند.

نیکوتین چند روز در بدن می‌ماند؟

واژه های کلیدی: ادرار | سیگار | پزشکی | آزمایش | آزمایش خون | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz